Turniej dla dzieci z domu dziecka

22.12.2018

Kibice Wisłoki Dębica już po raz 15. zorganizowali turniej piłkarski z prezentami dla dzieci z Domu Dziecka Hanka. W tym roku padł rekord.

Przygotowano upominki za ponad 30 tys. złotych. – Chcemy umilić tym dzieciom świąteczny czas- mówi Kacper Bieszczad organizator akcji ze Stowarzyszenia Wisłoka 1908 Dębica.  – W tym roku jest 23 dzieciaków, które robiły listę swoich potrzeb. Dodatkowo także dyrekcja przygotowało swoją listę. Z uśmiechem na twarzy mogę powiedzieć, ze udało się je wszystkie spełnić, a nawet zdobyć więcej. Wszystko dzięki wsparciu dębickich firmy, osób prywatnych, emigracji ze Stanów Zjednoczonych, Anglii, Niemiec oraz kibiców Górnika Zabrze – dodaje.

Małgorzata Grabowska, dyrektor domu dziecka,  zaznacza, że kibice Wisłoki są z dziećmi, nie tylko od święta, ale przez cały rok.  – Turniej jest uwieńczeniem całorocznej współpracy. Kibice są przyjaciółmi Hanki. Mamy pokoje wyposażone przez nich, sprzęt RTV, nasze dzieci dostają dzięki kibicom wymarzone prezenty przyznaje.

Na XV Turnieju Kibiców Wisłoki Dębica dla Domu Dziecka “Hanka” atrakcji nie zabrakło. W piłkarskich rozgrywkach udział wzięło 10 zespołów a poza boiskiem było malowanie pierników i ubieranie choinki w biało-zielone barwy.

Posłuchaj:
Kacper Bieszczad
Małgorzata Grabowska
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN