Turniej rycerski w Dębnie może mieć nową odsłonę. Projekt BO czeka na głosy mieszkańców [WIDEO]

11.06.2021

Dziecięcy turniej rycerski, laserowe pokazy, występy gwiazd, obóz wojskowy pokazujący historię wojskowości aż od czasów starożytnych oraz konkursy konne w skokach przez przeszkody i powożeniu – tak od 2022 roku może wyglądać turniej rycerski w Dębnie.

Jeszcze tylko do poniedziałku można głosować na zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego projekt nowej formuły znanego od lat cyklicznego wydarzenia na zamku w Dębnie.

Międzynarodowe Spotkania z Dziedzictwem i Historią Wojskowości to ambitne i nowoczesne przedsięwzięcie pasjonatów historii i rekonstruktorów, wspieranych przez Dębińskie Centrum Kultury, dyrekcję muzealnego oddziału na zamku w Dębnie oraz władz gminy Dębno.

Jak powiedział Radiu RDN Małopolska inicjator projektu Łukasz Przybyło z Dębińskiego Centrum Kultury, nowa formuła ma na celu sprawić, by publiczność mogła aktywnie uczestniczyć w rekonstruktorskim wydarzeniu i miała do wyboru dodatkowe atrakcje oraz imprezy towarzyszące.

– Chcemy w nowoczesny, przystępny i atrakcyjny sposób promować polską i powszechną historię, przy udziale ludzi z pasją, czyli rekonstruktorów, bractw rycerskich. Pomysł na Międzynarodowe Spotkania z Dziedzictwem i Historią Wojskowości zrodził się z potrzeby zmian dotychczasowej formuły turnieju rycerskiego wokół zamku w Dębnie. Jak każda impreza, po pewnym czasie w swoisty sposób się zużywa. Chcemy odważnie i ambitnie zmienić to wydarzenie, nadając mu nową rangę i szerszy zakres

Chętni, by wesprzeć ambitny i nowatorski projekt pomysłodawców, mogą zagłosować, wchodząc na stronę Dębińskiego Centrum Kultury: https://kulturadebno.pl/mszdihw/ bądź na stronie: https://malopolska.budzet-obywatelski.eu wybrać projekt TAR 12.

Posłuchaj:
Łukasz Przybyło
Maria Polaczek, źródło: Dębińskie Centrum Kultury
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Wojciech Skruch
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN