Tym razem ekologia i smog były tematem Forum Dialogu Tarnów 2030

02.12.2019

Specjaliści, samorządowcy, służby mundurowe oraz władze miejskich instytucji dyskutowali o ekologicznej przyszłości Tarnowa.

Jak informowaliśmy, podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej radni przyjęli uchwałę antysmogową, która zakazuje palenia węglem w Tarnowie.

Efekt tworzą działania. Zarówno w obszarze inwestycyjnym, jak i obszarze organizacyjnym – komentuje przyjęcie uchwały prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, Krzysztof Rodak.

– Uchwały tego efektu nie stworzą, ale tworzą dla tych aktywności pewien obszar. Jeżeli radni uważają, że chcą oczyszczać powietrze ze smogu, to wszyscy, którzy mają do tego narzędzie muszą do tego procesu przystąpić.

Z problemem smogu w Tarnowie walczy także Straż Miejska.

– Już od wielu lat Straż Miejska prowadzi kontrole palenisk domowych. Warto powiedzieć, że prowadzimy też szeroko zakrojoną akcję, jeżeli chodzi o edukację w tym temacie. Zachęcamy również do kontaktu z ekodoradcą, do wymiany pieców. Zachęcamy również do spróbowania metody palenia od góry, która generuje mniejsze ilości dymu – mówiła kierownik referatu porządkowego tarnowskiej Straży Miejskiej, Zofia Hebda.

Forum Dialogu to inicjatywa prezydenta Tarnowa. To spotkania, które mają pomóc opracować strategię miasta na różnych płaszczyznach, takich jak kultura, sport, czy właśnie ekologia.

Posłuchaj:
Krzysztof Rodak
Zofia Hebda
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Jacek Hudyma
play
Słowo za słowo (NS) - Dariusz Chorużyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN