Nie będzie na razie remontu kładki nad ulicą Nawojowską

04.04.2018

Kładka dla pieszych nad ulicą Nawojowska w Nowym Sączu już od kilku lat aż prosi się o remont. Miejski Zarząd Dróg co roku prowadzi tam doraźne prace, jednak obiekt wymaga generalnego remontu. Teraz stan obiektu ma sprawdzić inspektor budowlany.

To, że kładka lata swojej świetności ma już za sobą widać gołym okiem. Zardzewiała konstrukcja, dziury w nawierzchni i zniszczone schody. To tylko niektóre z widocznych mankamentów, a ich lista może być o wiele dłuższa. Sami mieszkańcy przyznają, że przechodząc przez kładkę trzeba uważać.

Łatwo można się przewrócić i coś sobie złamać. Nie ładnie to wygląda, ta kładka jest bardzo zaniedbana. Ogólnie wszystko jest w złym stanie, najbardziej niebezpieczne są te dziury w nawierzchni – przyznają mieszkańcy.

W ubiegłym roku został ogłoszony przetarg na remont obiektu, jednak został on unieważniony bo nie było chętnych do poprowadzenia prac. Podczas ostatniej sesji rady miasta okazało się, że w mieście są ważniejsze rzeczy do zrobienia dlatego w tegorocznym budżecie nie wystarczy pieniędzy na remont kładki.

– To jest kwestia trudnych wyborów – tłumaczy Wojciech Piech, wiceprezydent Nowego Sącza. – Jeśli pojawią się oszczędności to będziemy traktować to zadanie priorytetowo – dodaje.

Jednak do końca nie wiadomo skąd mają pochodzić te oszczędności. Dlatego Józef Hojnor, radny Platformy Obywatelskiej, zgłosił tę sprawę do nadzoru budowlanego.

– Poprosiłem Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, aby z urzędu wszczął postępowanie w tej sprawie i wydał nakaz remontu kładki. Mam nadzieje, że po tej decyzji skończy się problem braku pieniędzy na remont – dodaje radny.

Na razie nie wiadomo kiedy mieszkańcy doczekają się remontu przeprawy. Wszystko zależy od tego jak potoczą się przetargi dla innych inwestycji. Jeśli nie uda się wyłonić wykonawcy na remont estakady na ul. Tarnowskiej to pojawi się szansa, że 800 tysięcy złotych zostanie przeznaczone na remont kładki na ul. Nawojowskiej.

Taki scenariusz jest realny ponieważ będzie to już drugie podejście do przetargu. Za pierwszym razem nie było chętnych na remont estakady.

Posłuchaj:
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo(NS) - Józef Leśniak
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN