W tym sezonie mimo pandemii było więcej osób na letnim basenie

11.09.2020

Trudny przez pandemię tegoroczny sezon dla basenów w Tarnowie okazał się ostatecznie lepszy niż rok temu dla letniej pływalni pod Górą św. Marcina.

Tego lata około tysiąc osób więcej niż rok temu odwiedziło basen. Mimo to wpływy z biletów nie pokryły kosztów funkcjonowania pływalni.

– Sezon był bardzo trudny, lipiec nie był dobry, natomiast w sierpniu sytuacja zdecydowanie się poprawiła. Sezon tego lata był dodatkowo krótszy z powodu pandemii, ruszył dopiero 4 lipca, do tego ograniczenia z powodu obostrzeń, a mimo wszystko porównując ten sezon z ubiegłym, tego lata było więcej osób na pływalni pod Górą św. Marcina, w sumie 23,5 tysiąca wstępów – mówił dyrektor Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnowie, Arkadiusz Marszałek.

Dodajmy, że baseny kryte wciąż mogą przyjmować mniej osób z powodu obostrzeń. Na razie wróciło na nie niespełna 80 procent osób w porównaniu do tego, co było przed pandemią.

W sumie dochody z biletów oraz wynajmu obiektów TOSiR- u zmniejszyły się o blisko 2 miliony zł.

Jak już informowaliśmy Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji podniósł od września ceny wejściówek na baseny kryte. Zamiast 13 złotych za bilet normalny, trzeba zapłacić 20. Więcej o tym tutaj:

Podrożały wejściówki na baseny w Tarnowie

Posłuchaj:
Arkadiusz Marszałek
Jadwiga Koziol, fot. archiwum
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Tomasik
play
Słowo za słowo(NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN