Do kiedy tymczasowe rondo na ul. Lwowskiej?

15.07.2020

Na skrzyżowanie Lwowska-Okrężna-Marusarz powróciło rondo. Wcześniej miasto zerwało umowę z wykonawcą prac, a okolice ronda pozostawały rozkopane. O powrót ruchu okrężnego w tym miejscu apelowali mieszkańcy, a także radni.

To rozwiązanie tymczasowe, które ma poprawić bezpieczeństwo, a także usprawnić ruch. Nie zapominajmy jednak że to nadal jest plac budowy – mówi dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie Artur Michałek.

– Kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność. Wprowadziliśmy ruch okrężny na tym skrzyżowaniu w związku ze wzrastającym natężeniem ruchu. Dzięki temu poprawiliśmy bezpieczeństwo ruchu drogowego, przepustowość tego rozwiązania no i łatwość we włączeniu się z wlotu podporządkowanego zarówno od ulicy Marusarz jak i ulicy Okrężnej.

Tymczasowe rondo zostało wykonane z płyt betonowych, a nawierzchnię wyrównał Zarząd Dróg i Komunikacji. Na rondzie zostały namalowane pasy oraz postawione znaki drogowe.

Na razie nie wiadomo do kiedy na ul. Lwowskiej będzie funkcjonowało rondo tymczasowe. ZDiK w Tarnowie rozpisał nowy przetarg, jednak sama procedura wyłonienia nowego wykonawcy potrwa przez kilka najbliższych miesięcy.

Jak dodaje dyrektor Michałek, to nowy wykonawca zdecyduje czy inwestycję na ul. Lwowskiej rozpocznie od budowy nowego ronda czy wykonania innych prac.

Remont ulicy Lwowskiej potrwa najprawdopodobniej do przyszłego roku.

Posłuchaj:
Artur Michałek
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za słowo(NS) - Witold Kozłowski
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN