Tysiąc osób odtańczyło dziś poloneza na sądeckim rynku! [ZDJĘCIA]

24.01.2020

To już trzynasty wspólny taniec na sto dni przed maturą. Tym samym sądecka młodzież oficjalnie rozpoczyna przygotowania do tego jednego z najważniejszych egzaminów w życiu. Poloneza na płycie rynku odtańczyło około tysiąc osób z 15 szkół. Sądecka młodzież śmiało przyznaje, że ta tradycja na stałe wpisała się w historię Nowego Sącza.

Długo ćwiczyliśmy, więc to nie był jakiś problem, zatańczyć ze wszystkimi tutaj na rynku – mówi Magda z II LO. Jak dodaje jej koleżanka ze szkolnej ławki Agnieszka, wspólny taniec to dla niej ważne wydarzenie. – Piękna tradycja, bo zbiera wszystkie szkoły, i to jest też taka forma integracji.

Tomek z Akademickiego Liceum Jezuitów, który swoją szkolna imprezę ma jeszcze przed sobą, podkreśla, że najważniejszy jest tu rytm.- Prawie, że codziennie kroki powtarzam do rytmu byle by się zsynchronizować, coś się przynajmniej dzieje pokazujemy, że jesteśmy.

Jak dodają maturzyści ten symboliczny taniec jednoznacznie daje do zrozumienia, że to najwyższa pora zabrać się do nauki.

Posłuchaj:
Uczestnicy
Aleksandra Podziewska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo(NS) - Benedykt Polański
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN