Tysiące młodych ludzi modliło się na Synaju w Limanowej

23.09.2017

Młodzież z całej diecezji tarnowskiej przyjechała do rodzinnej miejscowości jej ordynariusza, księdza biskupa Andrzeja Jeża. Limanowa była gospodarzem Synaju. Wzięło w nim udział około 4 tysięcy osób.

Spotkanie było elementem przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Panamie w 2019 roku, choć młodzi wciąż mają pamięci zeszłoroczne spotkanie z papieżem Franciszkiem w Krakowie. – Bardzo przeżyliśmy to wydarzenie. Pojechaliśmy tam grupą 40 osób i tutaj również jesteśmy w podobnym gronie. W tej wspólnocie spotykamy się też raz w tygodniu – powiedział nam jeden z uczestników, który przyjechał z Tarnowa.

Park Miejski w Limanowej był miejscem spotkania ewangelizacyjnego. Modlitwę uwielbienia poprowadził jezuita, o. Remigiusz Recław. Następnie młodzież udała się do bazyliki Matki Boskiej Bolesnej, gdzie biskup tarnowski Andrzej Jeż odprawił Mszę Świętą.

Cieszę się, że Światowe Dni Młodzieży wciąż trwają, między innymi dzięki kolejnym Synajom. Tym razem była to Limanowa – miejsce dla mnie szczególne, bo tutaj się wychowałem i odczytałem głos swojego powołania. Cieszę się, że młodzież nie tylko była tu liczna, ale też pełna nadziei i wiary – podkreślił ordynariusz diecezji tarnowskiej.

Podczas limanowskiego Synaju po raz pierwszy można było usłyszeć na żywo polską wersję hymnu na Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Wykonali go muzycy i śpiewacy z Limanowej. – Wykazali się wielkim talentem. Premiera miała miejsce w limanowskiej bazylice – wyjaśnił ks. Marcin Baran, dyrektor Wydziały Duszpasterstwa Młodzieży w kurii diecezjalnej.

Jednym z punktów Synaju było też Forum Młodzieży. Poruszono tu między innymi wątek V Synodu Diecezji Tarnowskiej.

Posłuchaj:
Biskup Andrzej Jeż
Ks. Marcin Baran
Młodzież wspomina ŚDM
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Pieniążek
play
Słowo za słowo (NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN