Tysiące na rozbudowę Sądeckiego Hospicjum – nie tylko Sądeczanie wspierają

05.02.2018

Kilkadziesiąt tysięcy złotych zasiliło konto Sądeckiego Hospicjum. To drugi – charytatywny wymiar corocznego plebiscytu Ziarnko Gorczycy. Jak co roku pieniądze ze sprzedaży biletów na galę i bal trafiają właśnie do sądeckiej placówki. Kwota, która wspomoże hospicjum może się jeszcze zwiększyć.

Nie tylko datki Sądeczan wpływają do hospicjum, ale jest to też  też wsparcie przedsiębiorców. – Będziemy czekać na dokładny wpływ. Jeden ze sponsorów, który deklarował 10 tysięcy zapowiedział, że może znajdą się dla nas kolejne pieniądze – wyjaśnia dyrektor hospicjum Mieczysław Kaczwiński. – To wszystko jest bardzo płynne. Będziemy musieli poczekać jeszcze kilka tygodni, żeby te obiecane pieniądze do nas wpłynęły – dodał.

Wsparcie finansowe pozwoli na rozbudowę ośrodka. Obok istniejącego już budynku przy ul. Nawojowskiej, miałby stanąć nowy. Prawdopodobnie podwoi on możliwości Sądeckiego Hospicjum, co do liczby przyjmowanych osób.

Jeśli uda się zebrać odpowiednia sumę pieniędzy, nowy budynek w stanie surowym może powstać jeszcze w tym roku. O rozbudowie pisaliśmy też tutaj:

Sądeckie Hospicjum może mieć nawet dwa razy więcej miejsc dla pacjentów

 

Posłuchaj:
Mieczysław Kaczwiński
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Korta
play
Słowo za słowo(NS) - Zbigniew Ludwin
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN