Uchwała o podwyżkach cen biletów zdjęta z porządku obrad sesji Rady Miejskiej

29.10.2020

Nie ma na razie zgodny radnych na podwyżki biletów jednorazowych w tarnowskich autobusach.

Na czwartkowej sesji Rady Miejskiej, 29 października, uchwała o podniesieniu cen biletów jednorazowych i karnetów nie była dyskutowana przez radnych, którzy na wniosek przewodniczącego Komisji Ekonomicznej, radnego Sebastiana Stepka, zdecydowali o zdjęciu jej z porządku obrad.

– Tutaj opinia komisji ekonomicznej nie była pozytywna. Mamy w dalszym ciągu zastrzeżenia do tej uchwały, do pewnych stawek, do pewnych zapisów tej uchwały. Zwróciliśmy się z prośbą na posiedzeniu komisji ekonomicznej do ZDiK-u o pewne korekty, o poprawienie tej uchwały. Chcielibyśmy żeby ta uchwała była dopracowana i wtedy będziemy ją przyjmować na kolejnych sesjach.

O przepracowanie cennika biletów zwrócili się także radni z Komisji Spraw Komunalnych, mówi przewodniczący komisji, Zbigniew Kajupus.

– Wnioskujemy o to aby dokładnie jeszcze raz przepracować taryfikator, cennik gdyż w wielu przypadkach odbiega on od standardów, które obowiązują w innych miastach o podobnym potencjale jak Tarnów i należy tutaj przepracować całe rozwiązania systemowe, nie tylko doraźnie w pewnych punktach, przygotować na nowo taryfikator z odpowiednimi produktami, które będą odpowiadać na zapotrzebowanie i ta to co się dzieje w innych miastach.

Wg uchwały o zmianach cen biletów za bilet 30 – minutowy tarnowianie mieliby płacić zamiast 3.20, 3.60 zł, natomiast za 60-minutowy 5 złotych, zamiast 4.60.

Cena 5-przejazdowego karnetu miałaby wynieść 16 zł.

Podwyżka nie dotyczy biletów miesięcznych i elektronicznych biletów odległościowych dla posiadaczy Tarnowskiej Karty Miejskiej.

Wyższe ceny biletów miasto uzasadnia zmniejszającymi się wpływami do budżetu z powodu pandemii koronawirusa, ale również mniejszą liczbą pasażerów autobusów.

Nowe ceny biletów miałyby wejść od grudnia.

Jak wyliczają urzędnicy, podwyżka ma przynieść miastu około 40 tys. złotych oszczędności. W skali całego przyszłego roku 2021 – 500 tysięcy.

Posłuchaj:
Sebastian Stepek
Zbigniew Kajpus
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo(NS) - Józef Leśniak
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN