Uciążliwa strzelnica przeszkadza mieszkańcom – interwencja RDN

06.02.2018

Mieszkańcy mieleckiego osiedla Dziubków mają już dość działalności strzelnicy przy ulicy Partyzantów. Do tej pory używano tam broni pneumatycznej, natomiast teraz są to już głośne wystrzały z broni mechanicznej czy karabinów.

Mieszkańcy narzekają przede wszystkim na weekendowe ćwiczenia – mówi radny Mieczysław Wdowiarz. –  Stało się to nagminne, ze dziesiątki policjantów i żołnierzy przyjeżdża z pół województwa i w soboty i niedziele odbywają ćwiczenia strzelnicze. To nie jest miłe dla mieszkańców – dodaje radny.

Ze strzelnicy korzystają żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, ale jak zapewnia podpułkownik Wiesław Karpiuk dyrektor Biura Zarządu Okręgowego Ligi Obrony Kraju w Rzeszowie, który zarządza mielecką strzelnicą, są prowadzone rozmowy aby zmniejszyć uciążliwość tego miejsca chociaż w weekendy. – Rozmawiałem już z dowódcą WOT aby zrezygnować chociaż z tych sobotnich i niedzielnych ćwiczeń. Zobaczymy co da się w tym temacie zrobić. Staramy się aby jednak uciążliwość była mniejsza – informuje podpułkownik.

Interwencję zapowiedziały też władze Mielca.

Posłuchaj:
Mieczysław Wdowiarz
Wiesław Karpiuk
Anna Zboch, fot. ZS im. Groszkowskiego w Mielcu
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Korta
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Tabasz
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN