Uczniowie odpowiedzieli błyskawicznie na projekt “Jeżdżę z Głową”.

17.02.2021

Ponad 200 osób w ciągu jednego dnia zapisało się do projektu. W każdy weekend uczniowie z sądeckich szkół wyjeżdżają na stok narciarki, by zasmakować zimowego sportu i nauczyć się bezpiecznie jeździć na nartach. Na liście chętnych mogło znaleźć się 130 osób, dlatego około 70 czeka na liście rezerwowych.

Ok. 50 proc. uczestników to uczniowie klas od 2 do 4.

Program wyjazdów jest zaplanowany tak by jak najmniej narażać uczniów na kontakt z innymi osobami na stoku – mówi dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Nowego Sącza Tomasz Baliczek.

– Warunki na stoku – bo jeździmy do Rytra są świetne, dzieci są podzielone na kilkanaście grup. Przyjeżdżamy rano w zasadzie wtedy nie ma tak dużo ludzi na stoku, narciarze zaczynają przyjeżdżać około 11, 12 ale my wtedy już powoli się zbieramy. Nasza grupa razem z instruktorami, opiekunami to jest około 150 osób na stoku, także spora grupa.

W ostatnim dniu kursu odbędzie się turniej, podczas którego uczestnicy będą mogli się pochwalić swoimi umiejętnościami, dla najlepszych są przewidziane nagrody.

Zakończenie kursu przewidziane jest na 27 lutego.

Posłuchaj:
Tomasz Baliczek
Karolina Średnicka, fot. zdjęcie ilustracyjne/archiwum
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN