Udziałowcy Sądeckich Wodociągów otwarci na rozmowy? [WIDEO]

13.02.2019

Spółka Sądeckie Wodociągi powinna cały czas rozwijać się i inwestować – przekonywał w porannej rozmowie radia RDN Nowy Sącz Leszek Skowron, wójt gminy Korzenna. Jak wiecie z naszych wiadomości, władze Nowego Sącza chciały zmienić skład rady nadzorczej spółki. Tak się jednak nie stało, bo miasto nie ma większości udziałów w spółce i potrzebowało zgody przynajmniej jednego z udziałowców.

Zdaniem Leszka Skowrona zabrakło konkretnych propozycji ze strony prezydenta, jednak udziałowcy są otwarci na rozmowy o przyszłości spółki. – Rozmawialiśmy z prezydentem Ludomirem Handzlem, jednak była to krótka rozmowa i nie wyczerpaliśmy tematu na tyle, żeby udało się przedstawić plan dalszego funkcjonowania i rozwoju spółki. W związku z tym nie mogłem podjąć tak ważnej decyzji. Ja patrzę na aspekty merytoryczne i fachowość. Do tej pory nie było żadnych powodów, nieporozumień i zawsze – choć czasem były różnice zdań – potrafiliśmy znaleźć takie rozwiązania, które zadowalały wszystkich. Moim zdaniem na razie nie ma żadnych merytorycznych przesłanek do jakichkolwiek zmian – wyjaśnił wójt.

Gmina Korzenna ma ponad 11 procent udziałów w Sądeckich Wodociągach, a Nowy Sącz 49 procent. Miasto straciło kontrolę nad spółką po tym, jak poprzednie władze za 30 milionów złotych sprzedały akcje Polskiemu Funduszowi Rozwoju. Władze Nowego Sącza uważają, że spółka potrzebuje zmian, ponieważ jest źle zarządzana, a mieszkańcy płacą zbyt dużo za wodę.

 

Posłuchaj:
Leszek Skowron
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Pieniążek
play
Słowo za słowo (NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN