Ul. 29 listopada otwarta. Remont ul. Nawojowskiej możliwy już w przyszłym tygodniu [WIDEO]

23.10.2021

Ulica 29 Listopada w Nowym Sączu oficjalnie otwarta! Miejska droga była remontowana od początku marca. W ostatnich tygodniach kierowcy mogli już korzystać z odcinka od skrzyżowania z ul. Nawojowskiej do Kusocińskiego. Teraz otwarty został także kolej odcinek do ul. Wyspiańskiego.

Jak zapowiedział prezydent Ludomir Handzel, w przyszłym tygodniu może rozpocząć się remont ul. Nawojowskiej.

Wykonawca w trakcie podpisania umowy poinformował nas, że jest w stanie rozpocząć prace na ul. Nawojowskiej na przełomie października i listopada. Być może uda się więc rozpocząć prace już w przyszłym tygodniu. Mam nadzieję, że pogoda pozwoli dużo zrobić jeszcze do końca roku. Prace podzielone są na etapy, które powinny być rozłożone na najbliższe dwa, trzy lata – wyjaśniał włodarz Nowego Sącza.

W pierwszej kolejności wyremontowany zostanie odcinek od skrzyżowania z ul. Królowej Jadwigi do skrzyżowania z ul. 29 listopada. Drugi etap do ul. Grodzkiej, a trzeci aż do alei Piłsudskiego.

Przebudowa ul. Nawojowskiej ma pochłonąć ponad 26,5 miliona złotych. Za te pieniądze zostanie wyremontowana jezdnia oraz chodniki. Powstanie też ścieżka rowerowa wzdłuż drogi.

rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za słowo (NS) - Bogdan Łęczycki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN