Ulica Krasińskiego zostanie gruntownie wyremontowana. Będą utrudnienia i objazdy

29.07.2021

Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie zamierza wyremontować ul. Krasińskiego na całym odcinku.

Prace będą wykonywane w dwóch etapach.

Jak zapowiada Artur Michałek, dyrektor ZDiK, będzie to poważna inwestycja.

– To będzie gruntowny remont całej nawierzchni. Zostanie wymieniona konstrukcja, żeby ta nowa nawierzchnia służyła tarnowianom przez lata. Dodatkowo będą przebrukowania chodników, w miejscach, gdzie to będzie potrzebne. Jest to remont, a nie przebudowa, dlatego też geometria drogi zostanie zachowana w takim kształcie, w jakim teraz jest – mówi.

Modernizacja będzie prowadzona etapami. W pierwszej kolejności zostanie wyremontowane skrzyżowanie ulic: Klikowska-Krasińskiego-Szujskiego-Chopina-al. Solidarności, a także ulica Krasińskiego na odcinku od Mościckiego do Krakowskiej. Drugi etap z kolei będzie polegał na wyremontowaniu odcinka od Mościckiego do skrzyżowania.

Czy w związku z remontem kierowcy mają się czego obawiać? Niestety, przynajmniej podczas prac przy pierwszym etapie, tak. Droga będzie zamknięta.

– Uwarunkowania historyczne miasta i zabudowa przylegająca do drogi ograniczają możliwość stosowania dodatkowych dróg technologicznych, które mogłyby poprowadzić ruch. W związku z tym dopuszczamy zamknięcie odcinka ul. Krasińskiego od ul. Mościckiego do ul. Krakowskiej, gdyż nie da się zrobić nawierzchni połówkowo przy prowadzonym ruchu. Na czas remontu zostaną wyznaczone objazdy. Z kolei jeżeli chodzi o pozostałe odcinki, to prace będą na tyle prowadzone etapami, że będzie można prowadzić ruch – przedstawia Artur Michałek.

Zadaniem firmy, która wygra przetarg, będzie wykonanie warstwy konstrukcyjnej oraz wymiana podbudowy jezdni, a później położenie na niej asfaltu. Chodniki zostaną wykonane z kostki brukowej.

Prace mają potrwać około 4-5 miesięcy. Remont planowo ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Inwestycja będzie finansowana z Funduszu Dróg Samorządowych. Na obecnym etapie jeszcze nie wiadomo, ile wyniesie łączny koszt robót.

Posłuchaj:
Artur Michałek
Jakub Sajdak
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Gotfryd
play
Słowo za słowo (NS) - Marta Słaby
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN