Ulica Mickiewicza i al. Solidarności bez świateł na przejściach

27.01.2020

Nie przeniesienie przystanku, a wprowadzenie sygnalizacji świetlnej na przejściach dla pieszych usprawniłoby ruch na ul. Mickiewicza – mówią mieszkańcy Tarnowa. Miasto jednak nie ma takich planów.

Początkiem roku dotychczasowy przystanek sprzed teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie został przeniesiony na ul. Goldhammera. Miało to pomóc w rozładowaniu korków na tej pierwszej ulicy.

Tymczasem w porannych godzinach szczytu natężenie ruchu w tym miejscu wciąż jest tak duże, że ruchem kierują funkcjonariusze Straży Miejskiej.

Mimo tego, miasto nie planuje wprowadzenia sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych przy Urzędzie Miasta i przy Urzędzie Wojewódzkim na al. Solidarności.

Widzimy teraz ewidentnie, że natężenie ruchu pieszych przekraczających jezdnię koło Urzędu Miasta zmalało. Wprowadzenie tam sygnalizacji świetlnej spowodowałoby pogorszenie warunków ruchu. Osoby niepełnosprawne też mają duże ułatwienie, bo wysiadając z autobusu, mogą też skorzystać z przejścia podziemnego i z wind, które tam zostały zamontowane – mówi Artur Michałek, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

Jak dodaje dyrektor Michałek, wprowadzenie świateł w tym miejscu wiązałoby się także z przebudową i zmianą organizacji na tej drodze.

Posłuchaj:
Artur Michałek
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy - odc 7 - asp. sztab. Paweł Klimek
play
Słowo za słowo (RM) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN