Na ulice gminy Stary Sącz wyjedzie więcej autobusów MPK

20.11.2018

Autobusy sądeckiego MPK będą regularnie kursować w Starym Sączu i ościennych gminach. Burmistrz Jacek Lelek chce usprawnić komunikację na terenie całej gminy. Nowe kursy mają ruszyć po wybudowaniu dworca autobusowego i parkingu Park&Ride.

– Chcemy utworzyć komunikację, która będzie jeździła tylko po terenie gminy Stary Sącz. Będą to kursy między innymi ze Skrudziny przez Stary Sącz do Popowic, czy z Przysietnicy do Starego Sącza. Dzięki czemu przynajmniej te kursy będą punktualne – tłumaczy Jacek Lelek.

– Chcę również wytłumaczyć mieszkańcom, że w Starym Sączu powstaje dworzec autobusowy, którego do tej pory miasto nie miało. Będzie możliwość zaparkowania samochodu i przesiadki na autobus, a w przyszłości mam nadzieje na pociąg – dodaje.

Wszystkie kursy autobusów kończyłyby się na nowym dworcu, pod skarpą przy ulicy Pod Ogrodami. Oprócz tego będzie więcej kursów autobusów między Starym, a Nowym Sączem.

Nowy dworzec w Starym Sączu ma być gotowy w połowie przyszłego roku. Znajdzie się tam miejsce dla 4 autobusów, 130 samochodów i poczekalnia dla pasażerów.

Posłuchaj:
Jacek Lelek
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Włodzimierz Bernacki
play
Słowo za słowo(NS) - Zbigniew Małek
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN