Uliczne wyścigi wciąż zmorą mieszkańców

21.07.2021

Nieznani sprawcy organizują amatorskie zawody m. in. na na Klikowskiej, Mroźnej czy al. Jana Pawła II.

Tarnowianie mówią o ogromnych prędkościach, hałasie i zagrożeniu, choć policji, która przyjeżdża na miejsce wyścigów, zwykle nie udaje się złapać sprawców.

– Dzwoniliśmy kilka razy, ale zawsze sytuacja wygląda tak samo, przyjeżdża policja, gdy już w zasadzie nie ma nikogo. Jest to bardzo uciążliwe. Mamy dzieci i każdy się boi wypuścić dziecko na rowerze do kolegi, zawsze jest strach, że trafi na moment, kiedy będą się ścigać.

Uliczne rajdy i nadmierna prędkość zajmują wysoką pozycję na Krajowej Mapie Zagrożeń. Tylko w lipcu odnotowano blisko 90 takich zdarzeń.

– Te przekroczenia są bardzo duże i policjanci za każdym razem będą te wskazania na mapie patrolować i sprawdzać. Najczęściej do przekroczeń dochodzi na osiedlach, mamy tam bardzo dużo wskazań, Marii Dąbrowskiej, ale również główne ciągi komunikacyjne – Słoneczna, Jana Pawła II. Mamy bardzo dużo tych wskazań i w tych miejscach policjanci pojawiają się z radarem. Jeżeli chodzi o wyścigi również takie skargi są, policjanci reagują, ale nie są w stanie zareagować w czasie rzeczywistym – mówi rzecznik tarnowskiej policji, Paweł Klimek.

Po nadmiernej prędkości mieszkańcom doskwiera też nieprawidłowe parkowanie – wylicza Paweł Klimek.

– Kierowcy parkują, nie zastanawiając się, czy nie będą przeszkadzali innym użytkownikom. Takim absurdalnym przykładem jest parkowanie na dwóch miejscach parkingowych w poprzek, tak żeby druga osoba nie mogła stanąć i tłumaczenie, że ktoś potrzebuje mieć szeroko otwarte drzwi i dlatego tak parkuje. Dużo osób parkuje też na chodnikach, tak że piesi nie mają jak przejść i są zmuszeni do przechodzenia ulicą.

Na trzecim miejscu na Krajowej Mapie Zagrożeń mieszkańcy Tarnowa i powiatu zgłaszają problem spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych.

Posłuchaj:
Mieszkaniec
Paweł Klimek
Jadwiga Koziol, fot. gov.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN