Umowa na budowę mostu w Ostrowie podpisana. Ma być gotowy w marcu 2022 roku

11.05.2021

Władze Starostwa Powiatowego podpisały umowę na wykonanie długo wyczekiwanego mostu w Ostrowie. Według zapowiedzi wykonawcy, przejazd ma być gotowy na marzec przyszłego roku.

Przetarg wygrało Konsorcjum firm Wolmost z Rzeszowa z Mostostalem Kielce, które realizowało już tego typu inwestycje na terenach Małopolski i Podkarpacia.

– Budowa mostu w Ostrowie to już nie jest fikcja, a realne działania – mówiła podczas konferencji prasowej poseł Anna Pieczarka.

– Często jestem pytana, czy w sklepie czy w przychodni, kiedy most. Dzisiaj możemy powiedzieć, że ten most będzie budowany, że to już są realne działania a nie fikcja. Bardzo się z tego cieszę.

Jak zapewnia poseł Anna Pieczarka, deklaracje o dalszym finansowaniu mostu złożył premier Mateusz Morawiecki. Starostwo otrzymało też w poniedziałek kolejny milion złotych z Województwa Małopolskiego.

– Łączny koszt budowy mostu to 27,5 miliona złotych – wylicza starosta Roman Łucarz

– 12 milionów to są środki rządowe, milion otrzymaliśmy od marszałka, i 500 tysięcy to jest wkład własny Powiatu Tarnowskiego. Przyszły rok to 7,1 miliona z Funduszu Rozwoju Dróg i około 6, 6-5 miliona złotych wkładu własnego Powiatu.

Wcześniejsze zapowiedzi mówiły o tym, że most ma być przejezdny jeszcze z końcem tego roku. Jak  mówi prezes Wolmostu Zbigniew Wolan jest to raczej niemożliwe.

– Raczej szans takich nie ma, ponieważ jest to dość długi obiekt mostowy i składa się z wielu segmentów. Nie można tego za jednym razem zabetonować, tylko należy to dzielić, tak jak przewidział to projekt. Dlatego jest tu wiele ograniczeń technologicznych, które powodują, że raczej będzie to trudne, aby w tym roku ten most użytkować.

Jak dodaje, wiele w dotrzymaniu terminów będzie zależało od warunków atmosferycznych, bo w wypadku obfitych opadów deszczu prace mogą się opóźnić.

Posłuchaj:
Anna Pieczarka
Roman Łucarz
Zbigniew Wolan
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN