Uratował bezdomnego na mrozie. Wystarczy jeden telefon!

18.01.2022

Gdyby nie skuteczna reakcja pana Mateusza z gminy Radłów, ranny mężczyzna prawdopodobnie nie przetrwałby nocy na mrozie.

42-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, będąc pod wpływem alkoholu, przewrócił się, rozbił głowę i pilnie wymagał pomocy medycznej.

Interwencja mieszkańca gminy Radłów, który powiadomił odpowiednie służby prawdopodobnie uratowała mu życie.

W audycji ‘Pomagamy i chronimy’ oficer prasowy tarnowskiej policji asp. sztab. Paweł Klimek dziękował panu Mateuszowi za obywatelską postawę.

Słowa uznania i ukłony dla takiej osoby, która widząc nietrzeźwego potrzebującego pomocy reaguje. I takie sytuacje jak najbardziej należy pokazywać i zachęcać innych do podobnego działania, a osoby, które nie są obojętne na innych – wręcz nagradzać.

Okazało się, że 42-latek to osoba samotna i bezdomna. Mężczyzna na czas trafił do tarnowskiego szpitala i otrzymał niezbędną pomoc.

Tarnowscy policjanci proszą, by nie być obojętnym na drugiego człowieka i w razie konieczności, udzielić potrzebującemu pomocy.

Zachęcam do reagowania i dzwonienia. Taka sytuacja nie jest naganna, a wręcz powinna być cały czas pokazywana, jako właściwe zachowanie nas, mieszkańców, którzy dbają nie tylko o siebie, ale i o naszych współlokatorów – apeluje asp. sztab. Paweł Klimek.

Służby przypominają, że gdy widzimy osobę potrzebującą pomocy, wystarczy zadzwonić pod numer 112. Ta z pozoru prosta czynność niejednokrotnie może komuś uratować zdrowie, a nawet życie.

Jakub Sajdak, fot. fb.com/ Tarnowska Policja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo(NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN