Uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbyły się również w Krynicy

12.11.2020

Choć podobnie jak w innych polskich miastach miały one skromny charakter z uwagi na pandemię, nie zabrakło Mszy Świętej w intencji Ojczyzny i symbolicznego złożenia kwiatów pod tablicą pamiątkową Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Mimo pandemii i obostrzeń, to dla nas nadal bardzo ważny dzień – mówi Piotr Ryba, burmistrz Krynicy-Zdroju. – Ubolewamy bardzo, że nie możemy w uroczysty sposób obchodzić tego święta, nie ma przejścia oficjalnego z kościoła na deptak pod tablicę, nie ma oficjalnych przemówień, jest to czas wyjątkowy, ale mam nadzieję, że to pierwszy i ostatni raz, kiedy w tak skromny sposób musimy tę uroczystość obchodzić. Była jednak wspaniała homilia księdza proboszcza, od strony Mszy Świętej wspaniała, przepiękna oprawa, niestety przejście na deptak z uwagi na obostrzenia sanitarne, nie mogło się odbyć. Żywimy jednak głęboką nadzieję, że w przyszłym roku będzie już normalnie, czyli tak jak zwykle bywało – dodaje Piotr Ryba.

Podczas krynickich obchodów Narodowego Święta Niepodległości nie zabrakło też występów artystycznych, choć tym razem w wydaniu online. Po internetowej transmisji Mszy Świętej widzowie mogli podziwiać archiwalne materiały Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju z koncertu Zespołu Wokalnego Kryniccy Seniorzy oraz Przeglądu Pieśni Patriotycznych w Tyliczu.

Posłuchaj:
Piotr Ryba
Marek Jaśkiewicz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo (NS) - Mirosław Waląg
play
NS - Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN