Urząd rozliczy za nas PIT

14.01.2019

Już od 15 lutego Urząd Skarbowy rozliczy za nas PIT. Co to oznacza w praktyce?

Zgodnie z nowymi przepisami, rozliczenie podatkowe za 2018 rok obliczy za nas platforma podatkowa.

Nie tylko nie trzeba będzie wychodzić z domu, ale po prostu można o tym… zapomnieć. Automatycznie PIT zostanie zaakceptowany pod koniec kwietnia.

Jeśli chcemy, by nasze rozliczenie zostało zaakceptowane wcześniej, a tym samym dostać zwrot szybciej, wystarczy się zalogować do systemu i to potwierdzić. Nie trzeba tworzyć żadnego konta.

Możemy także nanieść zmiany, jak odliczenia podatkowe. – Możemy obejrzeć ten dokument, sprawdzić, czy dane odliczenia, które zostały zastosowane przez urząd, a skopiowane na podstawie zeznań złożonych za 2017 rok, są poprawne. Można nanieść swoje dodatkowe odliczenia, np. z tytuł rehabilitacji, darowizn, internetu czy wychowywania dzieci – mówi Marek Majzner z Działu Obsługi Bezpośredniej II Urzędu Skarbowego w Tarnowie.

Na platformie nie trzeba zakładać konta, należy podać swoje dane oraz zarobki, by się zalogować do systemu. Zwrot trwa 45 dni.

E-pit nie dotyczy osób, które prowadzą działalność gospodarczą.

Można także wypełnić papierową wersję rozliczenia, ale trzeba liczyć się z tym, że zwrot może przyjść do nas dopiero po 3 miesiącach.

[LINK]

Posłuchaj:
Marek Majzner
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Koralik
play
Słowo za słowo (NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN