Urzędnicy pomogą przy wypełnieniu wniosków na wymianę kotłów [WIDEO]

21.01.2019

Po prawie półrocznej przerwie, znów można składać wnioski w ramach rządowego programu “Czyste Powietrze”. Formularz można wypełnić przez internet albo w tradycyjny sposób i wysłać go do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Nowosądeccy urzędnicy pomogą w wypełnianiu wniosków. Jeden z nich czeka na mieszkańców w ratuszu, drugi w galerii handlowej przy ul. Lwowskiej.

Grzegorz Tabasz, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Urzędu Miasta Nowego Sącza, powiedział w porannej rozmowie radia RDN Nowy Sącz, że miasto do tej pory nie wykorzystało wszystkich możliwości otrzymania dotacji na wymianę kotłów.

Z niezrozumiałych dla mnie względów, półtora roku temu miasto nie złożyło wniosku o dotację do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Nie wiem dlaczego tak się stało, ale straciliśmy możliwość dotacji na wymianę około 200 pieców. Biorąc pod uwagę inne programy, do 2020 roku wymienionych byłoby już około 600 kotłów.  Jeśli chodzi o rządowy program “Czyste Powietrze”,  dwóch przeszkolonych pracowników będzie pomagać w wypełnianiu wniosków. 

W Nowym Sączu jest około 2 tysięcy niewykorzystanych przyłączy gazowych. Nasz gość przypominał, że właściciele mieszkań, w których jest możliwość zamontowania pieców gazowych, mogą dostać dofinansowanie również na termomodernizację budynku. W konsekwencji będzie to tańsze i bardziej ekologiczne.

 

Posłuchaj:
Grzegorz Tabasz
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za Słowo (NS) - Wacław Ligęza
play
Słowo za Słowo (NS) - Adam Ruszaj
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN