Urzędnicy w tym roku sami będą rozliczać PiT-y [WIDEO]

07.01.2019

Już nie trzeba samodzielnie się rozliczać – wyjaśniał na antenie RDN Nowy Sącz Zbigniew Majka. Naczelnik sądeckiego Urzędu Skarbowego przypomina, że w tym roku w całej Polsce wprowadzane są tzw. e-pity. Będzie to udogodnienie dla osób, które nie prowadzą działalności i tych, którzy rozliczają się z kapitałów pieniężnych czyli np. ze sprzedaży akcji. To nie oznacza, że nie trzeba się w ogóle przejmować.

Podatnik będzie musiał wejść na portal podatkowy i zobaczyć to rozliczenie. Jeśli wszystko będzie prawidłowo, może zaakceptować. Jeśli coś będzie chciał zmienić, np. rozliczyć się ze współmałżonkiem, albo jako samotny rodzic, to trzeba będzie to zrobić ręcznie – wyjaśnia.

W tym roku dostaniemy także papierowe PiT-y od pracodawców. Od 15 lutego do 30 kwietnia dostępne będą one jednak w systemie elektronicznym Urzędu Skarbowego, gdzie wszystko można automatycznie załatwić. Modyfikacja może polegać na uzupełnieniu czy wymianie organizacji na jaką przekazujemy 1% podatku. Całej rozmowy posłuchacie poniżej.

 

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Pieniążek
play
Słowo za słowo (NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN