Uwaga – Elektryczna po połowie stycznia nadal z ograniczeniami do trzydziestki

15.01.2020

Wciąż nie ma wspólnych ustaleń pomiędzy wykonawcą a projektantem. Dlatego nowa dwupasmówka pozostanie na razie – mimo zakończenia prac – placem budowy.

Jak informuje Artur Michałek, dyr. Zarządu Dróg i Komunikacji, chodzi o wyjaśnienie spraw nadzoru autorskiego związanego z wprowadzonymi zmianami.

Tymczasem kierowcom, którym nie przychodzi do głowy, że to wciąż plac budowy i odruchowo jadąc obwodnicą przyspieszają, grozi w tym miejscu utrata prawa jazdy.

Stało się tak już w przypadku dwóch osób, którzy przekroczyli prędkość o 50 kilometrów – mówi Paweł Klimek, rzecznik tarnowskiej Policji.

– Mogę tylko apelować do kierowców, żeby na tym odcinku – póki tej zmiany oznakowania nie będzie – po prostu jeździli wolniej – jeśli już, to do 80 km/h – i narażali się ewentualnie na mandat, a nie na utratę prawa jazdy. Apeluję, by po prostu stosować się do oznakowania. To, czy nam się to podoba, czy nie, to jest drugorzędna rzecz. Policjanci nie są od tego, żeby weryfikować oznakowanie, ale żeby egzekwować. Tłumaczenie się kierowców, ze jest dwa pasy ruchu i można by było jechać nawet 200km/h, nie przekonuje.

Docelowo pomiędzy rondami Spokojna – Klikowska – będzie obowiązywać od 50 do – odcinkami – 70 kilometrów na godzinę.

Posłuchaj:
Paweł Klimek
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. mitrat Jan Pipka
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Dymura
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN