Uwaga kierowcy – utrudnienia na remontowanym moście na Uszwicy

11.05.2018

W związku z modernizacją mostu na Uszwicy, codziennie w rejonie budowy, tworzą się korki. Najgorsza sytuacja jest rano oraz w godzinach popołudniowego szczytu. Wpływ na to ma ruch wahadłowy.

Trzeba nastawić się na dłuższe stanie – mówią reporterowi RDN kierowcy. – Teraz się więcej stoi niż jedzie. Dziś nie ma tak dużych korków, ale kiedyś stało się nawet kwadrans czy dwadzieścia minut. Teraz tędy nie jeździmy, omijamy i jedziemy przez Jasień. Pomimo że jest dłuższa droga, to jest bezpieczniejsza i szybciej. Powinni obmyślić jakiś objazd, aby każdy kierowca sobie drogę usprawnił – dodają.

Brzescy urzędnicy nie mają możliwości wytyczenia objazdów lokalnymi drogami. – Duży ruch ciężarówek oraz pojazdów jadących tranzytem generuje gigantyczne korki – mówi zastępca burmistrza Brzeska Jerzy Tyrkiel. – Wtedy ruch jest najbardziej intensywny. Obserwujemy dużo pojazdów związanych z biznesem. Pewną ulgę w tamtym rejonie przyniosło wyłączenie świateł na skrzyżowaniu z ulicą Browarną. Wyraźnie widać, że to poprawiło płynność ruchu. Nasi pracownicy regularnie wizytują budowę. Nic nie wskazuje na to, żeby wskazany przez wykonawcę termin ruchu wahadłowego miał się przedłużyć – tłumaczy Jerzy Tyrkiel.

Według planów, nowym mostem kierowcy przejadą na początku czerwca. W najbliższych dniach drogowcy planują położyć asfalt, prowadzone mają być również prace przy układaniu chodnika.

Posłuchaj:
Kierowcy
Jerzy Tyrkiel
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Kądziołka
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Ptaszek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN