Uwaga – podróż z Tarnowa do Krakowa wydłuży się nawet do 2 godzin

06.03.2018

Uwaga – ostatnie dni przed zmianą rozkładu jazdy pociągów. Pasażerów czekają utrudnienia już od 11 marca.

Rzecznik PKP Dorota Szalacha wyjaśnia, że w związku z dobudową torów na odcinku Kraków Główny Towarowy – Rudzice, w godzinach od 9.30 do 14.30 będą przerwy w ruchu pociągów. Dla pasażerów kolei regionalnych czekać będzie komunikacja zastępcza na trasie Kraków Główny-Podłęże. Także niektóre pociągi Intercity będą w tym czasie przejeżdżały inną trasą z pominięciem stacji Kraków Główny i Kraków Płaszów.

Na przykład dla pociągów w kierunku Przemyśla, w stronę Wrocławia i Szczecina, pasażerowie będą mogli przesiąść się na stacji Bochnia do zastępczej komunikacji autobusowej. Zmiany dotyczą także kursowania pociągów lokalnych – pociągi z Tarnowa będą dojeżdżały do stacji Podłęże i dalej komunikacją zastępczą autobusową do Krakowa – tłumaczy Dorota Szalacha, rzecznik PKP.

Ciągłe zmiany w rozkładzie jazdy to dla mieszkańców spore utrudnienia. – Po pierwsze, trzeba się pilnować, żeby dobrze wysiąść, po drugie – kupuje się bilet do stacji Kraków, a nie do Podłęża, żeby potem się przesiadać. – Jest to uciążliwe i jeszcze dłużej będziemy jeździć. – To nie tylko problem dla pasażerów ale też dla kolejarzy. – Trzeba się uzbroić w cierpliwość, potem będziemy jeździć szybciej – mówią pasażerowie.

Czas przejazdu m.in. na trasie Tarnów – Kraków wydłuży się do prawie 2 godzin.

Zmieniony rozkład jazdy będzie obowiązywał do 9 czerwca. Szczegółowe informacje na dworcach i stacjach oraz na stronie internetowej przewoźników.

Posłuchaj:
Dorota Szalacha
Pasażerowie
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Kazimierz Koprowski
play
Słowo za słowo(NS) - Artur Czarnecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN