Uważajcie! W Internecie można stracić oszczędności

05.02.2019

Surfując po Internecie, możemy napotkać na wiele zagrożeń. Warto zwrócić na nie uwagę. 5 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. To akcja wprowadzona w 2004 roku przez Komisję Europejską.

Przez różnego rodzaju wirusy i złośliwe oprogramowanie, możemy stracić ważne dane czy nawet swoje oszczędności. Młodzi sądeczanie mają świadomość tych zagrożeń i znają sposoby na ich unikanie. – Ściągnąć i zainstalować antywirusa – mówi jeden z uczniów spotkanych w centrum Nowego Sącza. – Jak włącza się wiele stron w jednym momencie, to może oznaczać, że jesteśmy zagrożeni wirusem – dodaje nasz kolejny rozmówca.

Aby uniknąć przykrych konsekwencji korzystania z internetu trzeba też pamiętać o kilku innych prostych zasadach. – Sprawdzajmy, czy połączenia ze stronami, na które wchodzimy są zabezpieczone odpowiednimi certyfikatami bezpieczeństwa. Nawet proste wtyczki do blokowania reklam w przeglądarkach internetowych, ograniczają przepływ informacji z naszego komputera do strony i z powrotem – radzi Mateusz Ludwiszewski, sądecki informatyk.

Po zakończonej pracy powinniśmy się również wylogować z portali społecznościowych, for lub skrzynek mailowych. Zabezpieczajmy też odpowiednio hasła do swoich kont internetowych. Powinny być jak najdłuższe i zawierać małe, duże litery, liczby oraz znaki specjalne. Pamiętajmy też, aby nie zdradzać innym naszych haseł.

Posłuchaj:
Mateusz Ludwiszewski
Sądeczanie
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN