Uważajcie na oszustów w gminie Stary Sącz. Próbują wyłudzić dane

27.07.2021

Mieszkańcy okolic Starego Sącza powinni uważać na osoby, które podają się za współpracowników Urzędu Gminy. Oszuści oferują usługi związane z montażem instalacji fotowoltaicznych. Może być to sposób na wyłudzenie danych od mieszkańców.

Istnieje wiele zajmujących się fotowoltaiką, które współpracują również z urzędami gmin. Niestety wśród rzetelnych firm mogą znaleźć się także nieuczciwe.

W Starym Sączu pojawiły się osoby, które podając się za współpracowników urzędu gminy, chcą uzyskać dane mieszkańców. Sygnały o takich zachowaniach burmistrz otrzymał od mieszkańców, którzy pytali, czy gmina rozpoczęła nowy nabór na fotowoltaikę i czy wysyła swoich urzędników w teren.

Z polecenia gminy nikt w tej chwili nie zbiera danych od mieszkańców – podkreśla burmistrz Jacek Lelek.

Mieszkańcy powinni więc uważać i nie podawać nikomu swoich danych, ponieważ podobne oszustwa odnotowano już w kraju. O metodzie wyłudzenia danych osobowych “na fotowoltaikę” informowaliśmy w marcu. Wtedy fałszywi pracownicy urzędu gminy pojawili się w okolicach Gorlic.

– Myślimy o takim projekcie, na razie jednak jest to etap wstępny. Przygotowujemy się do nowych źródeł finansowania i wtedy będziemy realizować te zadania – dodaje burmistrz Starego Sącza. Na razie jednak wszyscy mieszkańcy proszeni są o czujność i informowanie o podejrzanych osobach do najbliższego komisariatu policji.

Posłuchaj:
Wydawca, Piotr Bukański, fot. zdjęcie ilustracyjne /pixabay.com
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marcin Kiwior
play
Słowo za słowo(NS) - Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN