W bagażniku miał ponad 100 kg nielegalnego tytoniu. Potrącił policjantów, aby uniknąć kary!

02.08.2021

Mężczyzna potrącił policjantów, którzy zatrzymali go do kontroli! Zrobił to, aby uniknąć kary za przewożony w bagażniku nielegalny tytoń bez akcyzy. Teraz 64-latek może trafić do więzienia nawet na 10 lat.

Mężczyzna został zatrzymany do kontroli w Zabrzeży, koło Łącka. Na początku wykonywał polecenia patrolu, ale gdy policjant kazał mu wyjść z auta, kierowca uruchomił silnik, włączył wsteczny bieg i zaczął gwałtownie cofać. Funkcjonariusz przez otwarte okno próbował wyjąć kluczyk ze stacyjki, ale rozpędzony samochód pociągnął go za sobą. Kierowca w trakcie ucieczki potrącił też drugiego z policjantów. Pościg za mężczyzna nie trwał długo, bo przejechał on kilkadziesiąt metrów i uderzył w przydrożny znak drogowy.

Mieszkaniec gminy Chełmiec był trzeźwy. Brak akcyzy sprawiłby, że po sprzedaży tytoniu Skarb Państwa mógł stracić blisko 120 tysięcy złotych. 64-latek usłyszał zarzuty i został objęty nadzorem policji. Za napaść na policjantów grozi mu do 10 lat więzienia, a za przewożony tytoń bez akcyzy wysoka grzywna.

Posłuchaj:
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - Andrzej Lewek
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Skruch
play
Słowo za słowo (NS) - Sławomir Szczerkowski
play
Mirosław Waląg
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN