W Bochni otwarto łącznik z autostradą. W centrum miasta ma być mniej samochodów

28.09.2021

Kierowcy mogą się już poruszać nowym łącznikiem między ul. Krzeczowską i węzłem autostradowym A4. Łącznie trasa liczy blisko 2,5 kilometra i ma znacząco odciążyć ruch w mieście.

– To strategiczna inwestycja – przyznawał w programie ‘Słowo za Słowo’ rzecznik prasowy województwa małopolskiego Dawid Gleń.

– Spowoduje wyniesienie ruchu samochodowego z centrum Bochni na obrzeże, umożliwi szybszy przepływ samochodów pomiędzy autostradą, a drogą krajową 94. Co ważne, już ten etap który został zrealizowany, bardzo dobrze komunikuje ze strefą ekonomiczną, jaka powstała w Bochni. Będzie ona bardziej konkurencyjna.

W ramach inwestycji oprócz drogi powstały także dwa ronda na skrzyżowaniu z ul. Smyków i z ul. Krzeczowską oraz mosty i przepust nad rowami melioracyjnymi wraz ze ścieżka rowerowa.

– To jednak nie koniec prac drogowych w tym regionie – dodaje rzecznik.

– Ta droga to pierwszy etap połączenia autostrady A4 z drogą krajową 94. Kwota jaka została wydatkowana na ten cel to ponad 40 milionów złotych i tu też warto zaznaczyć, że zadanie było w znacznej mierze pokryte w ramach środków Unii Europejskiej.

Zadanie w 95% było dofinansowane ze środków unijnych. Pozostałą kwotę dołożył samorząd województwa małopolskiego, a także miasta Bochnia i powiatu bocheńskiego .

Posłuchaj:
Dawid Gleń
Bartek Ziaja, fot.malopolska.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo (NS) - Maciej Rogóż
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN