W brzeskiej Zielonce ma powstać klasa sportowa

05.02.2021

Utworzenie klasy sportowej ma być jednym z efektów porozumienia o współpracy, które podpisała brzeska Zielonka z Okocimskim Klubem Sportowym. 

Jak mówi dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych Jerzy Soska jego placówka z miejscowym klubem współpracuje od dawna. Teraz jednak znalazło to potwierdzenie w formie umowy.

Zakłada ona preferencje w zasadach użytkowania obiektów, rozwój sportu, ale też kształcenie w tym kierunku.

– Decyzja musiałaby zapaść na szczeblu powiatu, ale mnie ten pomysł się podoba, od dawna jestem związany ze sportem – dodaje dyrektor. – Odległość między obiektami Okocimskiego Klubu Sportowego a szkołą to zaledwie 500 metrów. Więc myślę, że gdyby się udało taka klasę utworzyć to można byłoby wykorzystać zarówno obiekty szkolne, które są fantastyczne jeśli chodzi o sport, jak również obiektu klubu i coś fajnego mogłoby tutaj powstać.

Do utworzenia nowej klasy może dojść najwcześniej w 2022 roku. Wtedy zakończy się kształcenie uczniów, którzy uczęszczali wcześniej do gimnazjum, w szkole będzie więc miejsce na uruchomienie nowych oddziałów.

Dodajmy, że Zespół Szkół Technicznych i Branżowych wszedł ostatnio do grupy złotych szkół w rankingu Perspektywy awansując ze 163. na 85. miejsce.

Posłuchaj:
Jerzy Soska
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Piotr Cebula
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN