W Gręboszowie stawiają na oczyszczacze powietrza

14.01.2021

Pandemia koronawirusa wymusza stosowanie coraz to nowszych metod bezpieczeństwa w przestrzeniach zamkniętych. W związku z tym gmina Gręboszów zakupiła sterylizatory, które mają oczyszczać powietrze w najważniejszych instytucjach w gminie.

Staramy się zapobiegać rozprzestrzenianiu się niebezpieczeństwa nie tylko przez zakup podstawowych środków ochrony ale również przez stosowanie nowatorskich rozwiązań – mówi wójt gminy Gręboszów Krzysztof Gil.

– Jednym z elementów walki z koronawirusem, też poprawę bezpieczeństwa pracowników bezpieczeństwa urzędników gminy lub innych jednostek organizacyjnych, to nie tylko zakup środków do dezynfekcji, maseczek, rękawiczek lub innych środków ochrony indywidualnej, ale również takie nowatorskie rozwiązania, które pojawiają się na rynku.

Urządzenie zasysa powietrze z danej kubatury, przepuszcza je przez dwa filtry, oraz lampy UV, które zabijają wszystkie wirusy i patogeny tych wirusów i wypuszcza czyste powietrze na zewnątrz.

Łącznie osiem sterylizatorów trafi do Urzędu Gminy, przedszkola, szkoły podstawowej, ośrodka zdrowia, a także ośrodka pomocy społecznej. Urządzenia staną na korytarzach, tam gdzie jest największy przepływ osób.

Koszt wszystkich zakupionych oczyszczaczy to 60 tysięcy złotych.

Posłuchaj:
Krzysztof Gil
Bartek Ziaja, fot. sterylis.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN