Biskup Andrzej Jeż odprawił Mszę Świętą z okazji 100. rocznicy urodzin Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

28.03.2021

W Krościenku nad Dunajcem odbyły się uroczystości związane z 100. rocznicą urodzin Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Eucharystii w intencji Jego beatyfikacji i kanonizacji, przewodniczył Biskup Tarnowski Andrzej Jeż.

O twórcy Oazy, czyli Ruchu Światło-Życie, ordynariusz tarnowski mówił podczas homilii jako o proroku. Zaznaczył, że ksiądz Blachnicki nie tylko przygotował pokolenia młodych ludzi do wzięcia odpowiedzialności za Kościół w czasie komunistycznego zniewolenia, ale przepowiedział też nadejście następnego kryzysu, jakim będzie odejście od wiary z powodu konsumpcjonizmu i źle pojmowanej wolności.

Biskup Andrzej Jeż wzywał tym samym do opowiedzenia się po stronie świętości i przytoczył słowa samego księdza Blachnickiego.

W dzisiejszym świecie nie ostoi się katolicyzm połowiczny, a nawet tak zwany głębszy, intelektualny, ale paktujący ze światem. To wszystko utonie w morzu nowoczesnego pogaństwa. Ostoi się tylko katolicyzm pełny, autentyczny, ewangeliczny, nadprzyrodzony. Trzeba zdecydować się, aby być świętym.

Msze Święte w intencji wyniesienia księdza Blachnickiego na ołtarze, odbywają się w parafii Dobrego Pasterza w Krościenku, 27 dnia każdego miesiąca. W dolnym kościele spoczywają doczesne szczątki Sługi Bożego, a jego dzieło od kilkudziesięciu lat kontynuowane jest w położonym powyżej kościoła Centrum Ruchu Światło-Życie na Kopiej Górce.

 

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Aleksandra Sternik
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN