W mieleckim szpitalu uruchomiono już trzeci oddział dla chorych na Covid-19. Zakażonych jest coraz więcej

24.11.2021

113 pacjentów z koronawirusem przebywa obecnie w Szpitalu Specjalistycznym im. Edmunda Biernackiego w Mielcu. To spory wzrost w porównaniu do poprzednich tygodni.

Jak mówi dyrektor placówki Jarosław Kolendo, szpital jest w stałym kontakcie z wojewodą i służbami, które koordynują działania w regionie.

Cały czas w szpitalu uruchamiane są kolejne łóżka dla chorych na Covid. Zakażonych jest tak dużo, że trzeba było uruchomić kolejny – trzeci już oddział.

– Wszyscy wymagają tlenoterapii. 3 pacjentów wymagających leczenia pod respiratorem jest przyjętych na oddział intensywnej terapii. Dla pacjentów covidowych mamy przygotowane 117 miejsc na 3 oddziałach chorób zakaźnych, oddziale chorób płuc, szpitalnym oddziale ratunkowym. Obecnie dodatkowo szykujemy 10 miejsc dla pacjentów wymagających leczenia pod respiratorem. Pacjenci są w rożnym wieku, w znacznej większości są to pacjenci niezaszczepieni.

Drugi i trzeci oddział chorób zakaźnych został stworzony na bazie oddziału paliatywnego dermatologii, oddziału rehabilitacji i oddziału rehabilitacji neurologicznej.

rdn_f TV
play
Słowo za Słowo - Anna Czech (M)
play
Słowo za słowo (NS) - Artur Bochenek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN