W Nowym Sączu będą odbywać się zajęcia dla dzieci w trakcie ferii. Ruszyły zapisy

28.12.2020

W tym roku nie będzie to jednak tak interesująca oferta jak w latach poprzednich – zaznacza wiceprezydent Nowego Sącza, Magdalena Majka. Akcja Bezpieczne ferie nie odbędzie się w formie do jakiej przywykliśmy.

Świetlice środowiskowe mogą prowadzić zajęcia jedynie online. Możliwe są też do przeprowadzenia warsztaty w pracowniach Pałacu Młodzieży.

– Zarówno zapraszamy na zajęcia taneczne, muzyczne, teatralne i plastyczne. Ponieważ ilość dzieci jest ograniczona, bo musimy przestrzegać norm, prosimy o zapisy telefoniczne już w okresie międzyświątecznym. Będzie można dokonać takich zapisów w poniedziałek, wtorek i środę w godzinach od 8.00 do 14.00 – zapowiada Milenia Małecka-Rogal, dyrektor Pałacu Młodzieży.

Z zajęć mogą korzystać uczniowie klas od 1 do 4, także w czterech świetlicach osiedlowych – Centrum, Przydworcowe, Kilińskiego i Nawojowska.

– Świetlice Kilińskiego czy Nawojowska mają swoje ogrody, a przy pozostałych są place zabaw, w związku z czym chcielibyśmy zaproponować krótkie zajęcia na świeżym powietrzu zgodnie z hasłem: w zdrowym ciele zdrowy duch – wyjaśnia Dorota Wołoszczuk, ze świetlic osiedlowych.

Zaplanowane są też zajęcia plastyczne, dzień gier czy mały bal maskowy.

W tym roku ze względu na zamknięte stoki nie odbędą się też zajęcia nauki jazdy na nartach czy snowbordzie w ramach programu Jeżdżę z głową.

Szczegółowe informacje o zapisach znajdziecie na stronie urzędu miasta.

Posłuchaj:
Milenia Małecka-Rogal
Dorota Wołoszczuk
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN