W Nowym Sączu rusza zbiórka dla potrzebujących z Nowej Białej

22.06.2021

Możecie pomóc przekazując najbardziej niezbędne przedmioty i żywność.

Dary trafią do hufca młodzieży w Kościelisku, skąd będą dalej rozdzielane dla potrzebujących. Renata Rosłaniec ze Stowarzyszenia Światełko Nadziei zachęca do przynoszenia przedmiotów dobrej jakości.

– Może to być coś do sprzątania czyli wiaderka, łopaty, środki czystości, detergenty czy proszki do prania. Odzieży już nie zbieramy, bo mają jej już dużo. Można przynieść żywność, ale z długim terminem ważności. Jeśli ktoś może przekazać to przyjmujemy też meble, tylko prosimy, aby były to rzeczy nowe albo niezniszczone. 

Dary można przekazać wolontariuszom fundacji Nowe Kierunki i Światełko Nadziei

– Zbiórka będzie prowadzona w Szkole Podstawowej nr 1. Dziękuję pani dyrektor, która zgodziła się na użyczenie budynku. Można codziennie do piątku od godziny 8.00 do 13.00 przynosić tu rzeczy – zaprasza Anita Zontek z Fundacji Nowe Kierunki.

Przypomnijmy, że w ten weekend w miejscowości Nowa Biała, w powiecie nowotarskim spłonęło ponad 40 budynków z czego połowa to domy mieszkalne. W akcje pomocowe angażują się różne środowiska. W Internecie trwa też zbiórka pieniędzy dla pogorzelców.

Posłuchaj:
Renata Rosłaniec
Anita Zontek
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za Słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN