W Ochotnicy rozmawiano na temat rozwoju lokalnej turystyki

11.02.2021

Miejscowi właściciele gospodarstw agroturystycznych, skupieni wokół Stowarzyszenia Odkrywamy Gorce spotkali się z wójtem Ochotnicy Dolnej, aby rozmawiać o dalszym rozwoju lokalnej turystyki, która szczególnie teraz – w dobie pandemii, musi myśleć o przyszłości.

Pretekstem do spotkania jest czas, w którym jesteśmy, bo w całej tej sytuacji pojawia się przecież szansa korzystania z pomocowych środków zewnętrznych, ale tego typu spotkania są u nas cykliczne – mówi wójt Tadeusz Królczyk, który na razie nie zdradza szczegółów spotkania, bo chce je skonsultować z mieszkańcami.

– Jest nam troszkę łatwiej, ponieważ dialog z tymi środowiskami prowadzę od 2014 roku i generalnie my zgadzamy się co do tego jakiej infrastruktury brakuje u nas dla turystów i oczywiście zawsze stawiamy akcent na to, że każda infrastruktura dla turystów musi służyć mieszkańcom gminy. W tej chwili jeszcze dopracowujemy pomysły i będziemy je jeszcze konsultować z mieszkańcami.

Jednym z głównych problemów turystycznych w gminie Ochotnica jest to, że gmina posiada letnie atrakcje turystyczne, jak szlaki, czy wieże widokowe. Brak jest natomiast infrastruktury zimowej, na przykład pod kątem szlaków narciarskich.

Posłuchaj:
Tadeusz Królczyk,
Łukasz Raczkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy - odc. 2
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo (NS) -Dariusz Chorużyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN