W przyszłym miesiącu rozpocznie się przebudowa najniebezpieczniejszego skrzyżowania w Limanowej

09.02.2021

Chodzi o skrzyżowanie drogi krajowej 28 z ulicami Piłsudskiego, Jana Pawła II, Kopernika i Kolejową. Na ukończeniu jest już projekt organizacji ruchu. Dokument konsultowany jest teraz z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.

W początkowej fazie przebudowy ruch będzie odbywał się w dwóch kierunkach, ciągle tą jezdnią, która teraz jest od strony banku, natomiast zamknięta będzie ul. Kopernika i zamknięta będzie ul. Kolejowa. W tej części pozostałej, tam będą trwały prace budowlane i w momencie, gdy tamta część będzie już przebudowana, także będzie można w tamtej części ruch kontynuować – wtedy ten ruch zostanie przekierowany już na tę część przebudowaną – mówi Władysław Bieda – burmistrz Limanowej.

W miejscu obecnego skrzyżowania powstanie rondo. Jak dodaje burmistrz w czasie robót będą utrudnienia w ruchu. Może się też zdarzyć, że okresowo będzie on odbywał się wahadłowo. Prace mają zakończyć się we wrześniu. W ciągu doby przez to skrzyżowanie przejeżdża nawet 17 tysięcy pojazdów.

Posłuchaj:
Władysław Bieda
Marta Jodłowska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Dawid Chrobak
play
Słowo za słowo (NS) - Arkadiusz Aleksander
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN