W Ptaszkowej trenują zawodowi biegacze i dzieci z klubów sportowych

14.01.2021

W Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej zima w pełni nie tylko w aurze, ale też pod kątem sportu i rekreacji. Zarządzany przez gminę Grybów ośrodek pod górą Jaworze dobrze radzi sobie w trudnym czasie obostrzeń.

W myśl tych wszystkich ministerialnych wytycznych które są, możemy działać jako obiekt sportowy tylko i wyłącznie dla zawodników, którzy zajmują się sportem zawodowo – mówi Elwira Myśliwy, dyrektor ośrodka.

Oznacza to, że w Ptaszkowej mogą trenować zawodnicy pobierający stypendia sportowe, będący członkami kadry narodowej lub reprezentacji olimpijskiej i reprezentacji paraolimpijskiej. Mogą to też być osoby uprawiające sport w ramach ligi zawodowej, ale też dzieci i młodzież uczestniczące we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski lub międzynarodowy związek sportowy.

Pogoda dla biegaczy jest obecnie wyśmienita – podkreśla Elwira Myśliwy. – Warunki mamy bardzo dobre. Trasy naśnieżaliśmy sztucznym śniegiem, a od kilku dni mamy jeszcze opad naturalnego śniegu, więc w tym momencie mamy warstwę około 40 cm. Mamy przygotowane trasy kilometrową i półtorakilometrową. W obiekcie mieszkają grupy sportowe, a poza tym przyjeżdżają do nas dzieci z okolicznych klubów, które mają oczywiście licencje.

W ośrodku odbywają się też zawody, oczywiście w ramach obowiązujących zasad sanitarnych. Kilka dni temu rozgrywano tu Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej.

Posłuchaj:
Elwira Myśliwy
Łukasz Raczkowski, fot. archiwum
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN