W Ryglicach będą mieszkania dla młodych rodzin, których nie stać na kupno własnego ‘M’

14.01.2022

Gmina Ryglice przekazała grunty pod budowę budynku mieszkalnego w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Zamieszkają w nich młode rodziny, których nie stać na zakup nowego mieszkania.

Gmina już wpłaciła trzy miliony złotych do Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej, które wcześniej pozyskała z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.

Jak mówił w programie Słowo za Słowo burmistrz Paweł Augustyn, zainteresowanie mieszkaniami już teraz jest bardzo duże. Mają być one przeznaczone głównie dla rodzin, których nie stać na wynajem lub kupno mieszkania na rynku komercyjnym.

– W przypadku tych mieszkań ceny będą preferencyjne – dodaje Paweł Augustyn.

– Dla młodych rodzin, które będą mogły to mieszkanie przejąć na własność po dwudziestu latach spłaty, bo rata miesięczna będzie zaliczana jako spłata za mieszkanie i wykup tego mieszkania. Początkowo było trzydzieści tych mieszkań, zabiegałem o więcej i będzie pięćdziesiąt mieszkań.

Mieszkania mają mieć od 40 do 60 metrów kwadratowych. W tej chwili przygotowany jest projekt i wizualizacja. Budynek ma stanąć na działce przy ulicy Łyczków. Wbicie pierwszej łopaty jest przewidziane na koniec tego roku.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to pierwsze rodziny wprowadzą się tam już za dwa lata.

Grunty pod budowę bloku mieszkalnego przekazała też Dąbrowa Tarnowska. Podobne plany mają również inne samorządy, jednak część z nich wycofała się z projektu, tak jak sąsiadująca z Ryglicami Jodłowa.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Norbert Kaczmarczyk
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Wawrzyńczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN