W sieci trwają zbiórki dla mieszkańców Librantowej

28.06.2021

Mieszkańcy Librantowej nie czekają tylko na pomoc państwa po ostatnich nawałnicach. Zanim ruszy wsparcie rządu organizują zbiórki wśród znajomych i bliskich. W Internecie mnożą się też wirtualne zrzutki organizowane przez poszkodowanych i ich rodziny. W Librantowej trąba powietrzna uszkodziła około 60 budynków, z czego ponad połowa to domy mieszkalne.

Mieszkańcy potrzebują różnego rodzaju materiałów budowlanych. Najczęstszy problem to zerwane dachy, przez co w części budynków po prostu nie można mieszkać. Kataklizm uszkodził też budynki gospodarcze takie jak stajnie, szopy czy spichlerze. W niektórych przypadkach konieczne są też naprawy sprzętu rolniczego czy samochodów.

Celem zbiórek na ogół jest więc zakup materiałów takich jak drewno, dachówki lub blachy, czasem potrzebne są także cegły czy inne elementy służące do odbudowy. Na portalu zrzutka.pl zorganizowane są zbiórki ogólne dla całej Librantowej, ale też indywidualne dla poszczególnych rodzin.

https://zrzutka.pl/pomoc-dla-librantowej-i-okolic

Pomocy w zakupie materiałów budowlanych udziela także diecezjalny Caritas.

W weekend Librantową odwiedził premier Mateusz Morawiecki. Zapowiedział, że za pośrednictwem wojewody będzie można otrzymać wsparcie doraźne w wysokości 6 tysięcy złotych, a później pomoc na niezbędne remonty i naprawy w wysokości do 200 tysięcy złotych.

Posłuchaj:
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo (NS) - Andrzej Gut-Mostowy
play
Słowo za słowo (NS) - Adam Konicki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN