W siedzibie TARR odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej Antoniego Barwacza [ZDJĘCIA]

01.04.2022

Czarna granitowa tablica z wygrawerowaną podobizną Antoniego Barwacza została odsłonięta w siedzibie Tarnowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

Prezes TARR Sławomir Pater, na antenie RDN wyliczał zasługi Antoniego Barwacza dla Tarnowa i Tarnowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

– Był on członkiem Rady Nadzorczej Tarnowskiej Agencji dwukrotnie. Znając to co robił i jego pomysły mogę śmiało powiedzieć, że pewne jego pomysł, pewne idee, które zostały wcielone w życie przełożyły się na to, że Tarnowska Agencja ostatni rok zamknęła z zyskiem. Myślę, że miałby dużą radość i satysfakcję gdyby mógł się razem z nami z tego cieszyć.

Jak powiedział Radiu RDN Małopolska przewodniczący Stowarzyszenia ‘Prawy Tarnów’ Andrzej Sikora, postać śp. Antoniego Barwacza zasługuje na to, by otrzymać swoją pamiątkową podobiznę.

– Był to przede wszystkim skromny, szlachetny, uczciwy człowiek. Wizjoner, który potrafił swoimi pomysłami zarażać i inspirować ludzi ze swojego otoczenia. Wspólnie z prezesem Paterem uzgadnialiśmy, że będzie to tablica granitowa, czarna i z wygrawerowaną podobizną. Tablica jest naprawdę świetnie wykonana.

Antoni Barwacz przyczynił się do prężnego rozwoju Zakładów Azotowych w Tarnowie, których był prezesem. Był współtwórcą stowarzyszenia Prawy Tarnów, działał też w radzie programowej Fundacji im. Hetmana Jana Tarnowskiego.

Zmarł w wieku 72 lat w listopadzie 2020 roku.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN