W szkole w Łapanowie powstanie klasa weterynaryjna

15.09.2021

Plan utworzenia klasy o profilu weterynaryjnym zgłasza nowy dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie Roman Matus. Jak mówi, weterynaria cieszy się dużym zainteresowaniem podczas kursów kwalifacyjnych dla dorosłych prowadzonych w placówce.

Obecnie szkoła w Łapanowie uczy w zawodach technik reklamy, technik rolnik, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik mechanik i technik informatyk.

– Chcemy rozwijać się w takim kierunku, żeby była to szkoła rolniczo-techniczna, stąd pomysł utworzenia klasy weterynaryjnej – mówi Roman Matus.

– Chcielibyśmy mieć tych klas technicznych więcej i tutaj takim moim pomysłem jest utworzenie klasy w zawodzie technik weterynarii, żeby największy nacisk na ten kierunek położyć. Dlatego że jak patrzymy na to co się udało utworzyć do tej pory, to jest spore zainteresowanie tym kierunkiem na kursach kwalifikacyjnych dla dorosłych, gdzie jest przeszło trzydzieści osób chętnych.

Jak dodaje dyrektor, w powiecie bocheńskim tylko Zespół Szkół nr 3 w Bochni ma klasę weterynaryjną. W szkole w Łapanowie pracuje już wykształcona w tym kierunku kadra nauczycielska.

– Głównie pierwsze przedmioty to są przedmioty rolnicze. Mamy już podpisaną umowę z lekarzem weterynarii, który prowadzi nam zajęcia na kursie kwalifikacyjnym i będziemy chcieli kontynuować z nim współpracę, żeby on od tej strony medycznej prowadził te zajęcia.

Drugim celem, jaki stawia przed sobą nowy dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie jest zwiększenie kursów autobusowych, tak aby każdy z uczniów mógł bez problemów dotrzeć do szkoły.

Klasa o profilu weterynaryjnym ma ruszyć od przyszłego roku szkolnego.

Posłuchaj:
Roman Matus
Bartek Ziaja, fot. ckziulapanow.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN