W Tarnowie powstanie “Pasaż Odkryć” [ZDJĘCIA]

30.07.2021

W kamienicy przy Rynku 4 w Tarnowie dobiegły końca prace remontowe, dzięki którym opuszczona i nieużywana kamienica przerodzi się w “Pasaż Odkryć”, który ma być miejskim punktem rozwijania pasji, sztuki i nauki.

To ma być miejsce przeżyć naukowych –  mówi prezydent Roman Ciepiela. I dodaje, że “Pasaż Odkryć” ma nieść za sobą piękną historię.

– Trzeba pamiętać, że Rynek 4 to kamienica, która przechodziła z rąk do rąk, ale w pewnym momencie historii był to pałac biskupi, mieszkał tutaj biskup tarnowski i on pozostawił po sobie malowidła, które z pieczołowitością i wielką precyzją zostały odnowione. Remont został zakończony, teraz jest pora wyposażania, ale działalność “Pasażu Odkryć” już się rozpoczęła. To praca z nauczycielami, którzy muszą przygotować odpowiedni program edukacyjny. Nie chcemy z tego miejsca zrobić wyłącznie części wystawowej. To ma być miejsce przeżyć naukowych – dodaje prezydent miasta.

Mam nadzieję, że to miejsce będzie zachwycać – mówi Agnieszka Kawa, zastępca prezydenta Tarnowa.

– Instytucja właśnie służąca temu żeby dzieci i młodzież, bo to jest główna grupa docelowa, ale i rodziny całe, bo tu każdy znajdzie coś dla siebie – dorośli również, mogli aktywnie włączyć się w proces twórczy, proces myślenia, wynajdywania. Czyli głównie nauka dotycząca inżynierii, nauki, matematyki, techniki, kosmologii – zaznacza Agnieszka Kawa.

Wszystkie wyposażenia miejsca są specjalnie projektowane, dlatego planowane otwarcie “Pasażu Odkryć” przewidziane jest na przyszły rok szkolny.

Posłuchaj:
Roman Ciepiela
Agnieszka Kawa
Karol Garncarz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN