W Tarnowie zaszczepionych jest już około 35,5 tysiąca osób

08.05.2021

W pełni zaszczepionych jest ponad 8,5 tysiąca pacjentów. W powiecie tarnowskim około 32 tysiące, w tym dwoma dawkami ponad 8,5 tysiąca.

Jeśli chodzi o liczbę wykonanych szczepień, to powiat tarnowski jest na miejscu ósmym, natomiast Tarnów na 6. Analizując kwestię tego, ile szczepień jest wykonywanych na 1000 mieszkańców, to zdecydowanie lepiej wypada Tarnów, bo jest to około 309 szczepień na 1000 mieszkańców, natomiast powiat tarnowski to 161 – mówi rzecznik wojewody Joanna Paździo.

Tymczasem bardzo poprawia się również sytuacja epidemiczna w Tarnowie i powiecie tarnowskim, znacząco ubywa też chorych w szpitalach.

– Wczoraj mieliśmy taki moment, gdzie mogliśmy mówić o tym, że liczba osób przebywających w małopolskich szpitalach dwukrotnie nam spadła w stosunku do szczytu trzeciej fali. Licząc łącznie łóżka covidowe, które zostały już w tych dwóch placówkach w Tarnowie odmrożone, to mamy blisko 250 łóżek, które zostały przeznaczone dla pacjentów niecovidowych. W przypadku Szpitala Szczeklika to jest 91 łóżek i 12 OIOM-owych, natomiast w przypadku św. Łukasza to 120 łóżek i 17 OIOM- owych. W szpitalu miejski do 6 maja mieliśmy 16 pacjentów leczonych z powodu Covid- 19, w wojewódzkim 35.

W Małopolsce zaszczepiono już ponad milion osób, w tym w pełni ponad 254 tysiące.

Kraków – po Warszawie – jest drugim miastem wojewódzkim, gdzie zaszczepiono najwięcej pacjentów.

W Małopolsce działa około 580 punktów szczepień.

W miejskim punkcie szczepień powszechnych w Tarnowie wykonano już ponad 2100 szczepień do 6 maja.

Posłuchaj:
Joanna Paździo
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN