W tych miejscach w Tarnowie najczęściej kursanci oblewają prawo jazdy

12.07.2021

Kursanci określają je mianem “miejsc grozy”. To właśnie tam najczęściej dochodzi do błędów podczas egzaminu na prawo jazdy, które często skutkują jego przerwaniem.

Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie prowadzi statystyki, w których miejscach i za co najczęściej są przerywane egzaminy na prawo jazdy. Gdzie one się znajdują? Z pomocą przychodzi nam dyrektor MORD-u Paweł Gurgul.

– Najczęściej do przerwania egzaminu dochodzi na skrzyżowaniach o ruchu okrężnym, czy na tzw. rondach. Przede wszystkim mam namyśli skrzyżowanie na ul. Słonecznej i Starodąbrowskiej. Tam bardzo często dochodzi do błędów. Dodatkowo także skrzyżowanie na ul. Lwowskiej też stwarza problemy. Ponadto skrzyżowanie ul. Mostowej z Kołłątaja – dodaje.

Do przerwania egzaminu często dochodzi także w miejscach, gdzie ulica jest dwupasmowa i trzeba zmienić pas ruchu. Kolejną kwestą jest także wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych. Innym podstawowym błędem jest wymuszanie pierwszeństwa.

Na czym jeszcze można oblać egzamin na prawo jazdy?

– Bardzo dużo wyników negatywnych jest za sygnalizację świetlną, a dokładnie za niezastosowanie się do tzw. strzałki warunkowej. Częstym błędem jest także niezastosowanie się do znaku ‘STOP’, czy kolizja drogowa lub możliwość jej spowodowania – mówi Paweł Gurgul.

Jednak jak zaznacza dyrektor MORD-u, Tarnów jest stosunkowo łatwym miastem do zdawania egzaminu na prawo jazdy. W innych małopolskich miastach pod tym względem jest dużo gorzej, dlatego część kursantów, zamiast zdawać u siebie, woli przyjechać do Tarnowa.

Posłuchaj:
Paweł Gurgul
Jakub Sajdak
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Kazimierz Koprowski
play
Słowo za słowo(NS) - Artur Czarnecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN