W weekend policja rozpoczyna wakacyjną akcję na drogach

25.06.2021

Wzmożone kontrole drogowe, profilaktyka i akcje edukacyjne. Od dziś do poniedziałku policja będzie prowadzić akcje na rzecz bezpiecznych wakacji.

“Bezpieczne wakacje” i “Bezpieczne wyjazdy” to dwie policyjne akcje, które ruszają w pierwszy weekend wakacji na Sądecczyźnie. Mają one na celu zapewnić mieszkańcom i turystom bezpieczeństwo na drogach oraz podczas wypoczynku w naszym regionie.

Przez najbliższe dni należy spodziewać się zwiększonych kontroli przez drogówkę, która zamierza bardzo stanowczo reagować na wszelkie przejawy łamania zasad ruchu drogowego przez kierowców, oraz jazdy po pijanemu.

Tradycyjnie też w zatoce autobusowej na Bulwarze Narwiku w Nowym Sączu, uruchomiony został punkt kontroli autokarów, gdzie po wcześniejszym zgłoszeniu organizatorów wyjazdu, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzą stan techniczny pojazdów i uprawienia kierowców.

Policjanci ruszają też z akcją informacyjną “Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, a w ramach corocznych działań, nad Jeziorem Rożnowskim rusza Sezonowy Posterunek Wodny Policji w Rożnowie.

Posłuchaj:
Łukasz Raczkowski, fot. Policja w Nowym Sączu
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Motyka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN