Wakacje już za nami, a GOPR ma ręce pełne roboty

13.09.2021

Pogoda w ostatnich dniach sprzyjała górskim wędrówkom. Niestety powodowało to również zwiększoną liczbę wypadków w Beskidzie Sądeckim i Niskim.

Pomimo zakończonych wakacji, goprowcy z Sądecczyzny nadal mają sporo pracy. W ostatnich dniach pomagali między innymi rowerzystom, którzy ulegli kontuzjom na trasach ośrodka Arena Słotwiny. Ratownicy sprowadzali też z gór kobietę, która zbierając grzyby w rejonie Feleczyna, doznała urazu nogi w trudno dostępnym terenie.

Do poważnej nocnej akcji doszło na stokach Ostrego Wierchu. Dwie turystki zgubiły po zmroku szlak, a z powodu braku latarek, nie mogły kontynuować wędrówki, więc ratownicy sprowadzili je bezpiecznie w doliny i do zaparkowanego na drodze samochodu.

Już nie do turystycznych wypadków, ale do poszukiwań GOPR ruszał też do Mochnaczki, gdzie zaginął mężczyzna oraz w okolice Trzetrzewiny, gdzie ratownicy kryniccy wspierali kolegów z Grupy Podhalańskiej. Chodziło o poszukiwana starszej kobiety, cierpiącej na demencję. Niestety zakończyły się one odnalezieniem jej ciała.

Posłuchaj:
Relacja
Łukasz Raczkowski, fot. Krynicka Grupa GOPR
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - Andrzej Lewek
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Skruch
play
Słowo za słowo (NS) - Sławomir Szczerkowski
play
Mirosław Waląg
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN