Gdzie na wakacje wyjeżdżają mieszkańcy regionu tarnowskiego?

02.07.2019

Okazuje się, że w przeciwieństwie do poprzedniego roku coraz częściej decydujemy się na wyjazdy zagraniczne – liderami w tym zestawieniu są m.in. Grecja, Hiszpania oraz wciąż bardzo popularna Bułgaria.

Mieszkańcy regionu urlopy planują jednak także w kraju. Tu zdecydowanie dominuje polskie morze, a najpopularniejsze kierunki to Łeba, Władysławowo oraz Sopot.

– Lubimy wracać do Hiszpanii. – Mam zamiar wyjechać do Chorwacji. – Mam plan wyjechać do Łeby na dwa tygodnie. – Może w sierpniu pojadę nad morze. – Do Grecji. – Początkowo planowałam wyjazd za granicę, do Włoch, ale nie byłam nigdy nad polskim morze, dlatego za kilka tygodni jadę do Sopotu.

Popularne są też wyjazdy do Zakopanego.

Tendencje zagranicznych wyjazdów potwierdzają także biura podróży. Stanisław Franiak, dyrektor sieci biur podróży mówi, że od dłuższego czasu prawdziwy renesans przeżywa Turcja.

– Od dwóch lat Turcja ma powrót popularności. Głównie dzięki wysokim standardom hoteli, które są budowane na dużych terenach. Ta infrastruktura, z której korzystają wypoczywający, myślę, że jest bardzo dobra.

Wśród Polaków, z roku na rok rośnie także zainteresowanie urlopami w krajach egzotycznych.

Mowa m.in. o Kenii i Gambii oraz o Kambodży i Wietnamie.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Stanisław Franiak
Wydawca, fot. zdjęcie ilustracyjne / archiwum
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo(NS) - Artur Czernecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN